Тајна за крцкави и сочни карабатаци

Тајна за крцкави и сочни карабатаци

Постојат трикови за да направите највкусни и најкрцкави карабатаци.
Рерната секогаш треба да е однапред загреана. Не штедете ниту на зачини, измешајте лажиче сол и бибер и убаво истријте ги од сите страни карабатаците.Секогаш правете ги во голем сад.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text