Вака ќе избистрите супа – По варењето се става ова

Вака ќе избистрите супа – По варењето се става ова

Има начин за супата која ја правите да биде повкусна и бистра.
За да се разбистри, кога сте готови со варење, ставете и коцка мраз.Така ќе се разбистри.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text