За здраво срце – Јадете го ова често

За здраво срце – Јадете го ова често

Туната е мнгоу корисна и здрава.Во 100 грама има 30 грама протеини, а има само 120 калории.Има витамини Б и Е, омега три масни киселини во себе, калиум, селен и магнезиум.

Помага за да се зајакне имунитетот, за слабеење, за срцето и мозокот.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text