Туна салата со кромид и грав

Туна салата со кромид и грав

Брза оброк салата…

Состојки:

 • 1 конзерва Тимко туна
 • 1 главица кромид
 • 100 гр грав од конзерва
 • 50 гр пченка
 • сок од 1 лимон
 • 3 кисели краставички
 • 2 ротквици
 • коцки леб
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Во чинија измешајте туна, сечкан кромид, грав, како и пченка.

   

 2. Додајте краставички, ротквици и леб, зачинете па додајте сок од еден лимон. Убаво измешајте и уживајте во здрав и калоричен оброк.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text