Тортиљи – Ручек за 10 минути

Тортиљи – Ручек за 10 минути

Направете вкусен тортиља ручек.

Состојки:

 • 2 тортиљи
 • 50 гр. рендан кашкавал
 • 2 лажици маргарин
 • зачини
 • сувомеснато
 • зеленчук

Подготовка:

 1. На тава се топи лажица маргарин, па се става една тортиња да се запече убаво.
 2. Се става рендан кашкавал и по желба сувомснато во неа.
 3. Може да ставите и домати, краставица, пиперка…по избор.
 4. Се става другата тортиља горе и се става останатиот маргарин.
 5. Се запекува и таа страна.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text