Подготовка на тарт – Мали тајни за вкусно тесто

Подготовка на тарт – Мали тајни за вкусно тесто

Постојат мали златни правила при подготовка на тарт.
Се користат ладни маргарин, јајца и вода.
Тестото за тарт не треба долго да се меси, се треба да се направи брзо.
Секогаш тестото се остава во намастена хартија во ладилник да отстои.
Доволно е да се одмори барем еден час во фрижидер за да добие убава текстура.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text