Ако ви остана сос – Вака ќе ви послужи за следен пат

Ако ви остана сос – Вака ќе ви послужи за следен пат

Ако правевте некој вкусен сос, а не го изедовте цел, се што ви треба е пластиката за коцки мраз.
Наполнете ја со сосот и замрзнете.
Кога ќе ви треба само одмрзнете.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text