Пита со тиквици без кори на 2 начина

Пита со тиквици без кори на 2 начина

Вкусна пита со тиквици без кори која можете да ја подготвите во тава или рерна.

Состојки:

  • 400 гр тиквици
  • сол
  • бибер
  • 100 гр брашно
  • 100 гр сирење
  • 2 јајца
  • 30 гр сланина
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text