Туна салата од 3 состојки

Туна салата од 3 состојки

Направете салата од туна по посебен рецепт.

Ви требаат 2-3 кисели краставички, 1 конзерва туна и 1-2 лажици мајонез.

Се сечат ситно краставичките, се мешаат со мајонез и се ставаат во туната.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text