Рибата ќе има кора и нема да лепи – Трикови за совршен ручек

Рибата ќе има кора и нема да лепи – Трикови за совршен ручек

Рибата која сте ја печеле на скара ќе биде вкусна и со кора ако искористите мал трик.

По сите подготовки ставете и брашно.

Исто така, ако е рибата замрзната, ќе има пак вкус како да е свежа ако ја ставите во млеко.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text