Нутела суфле од 2 состојки

Нутела суфле од 2 состојки

Направете вкусен десерт со Нутела.
Ви требаа 2 јајца и 0.5 шолји Нутела крем.
Се загрева рерна на 190 степени и се двојат белките од жолчките. Се мешаат жолчките со нутела која треба да е омекната.
Се матат белките со миксер, па се мешаат смесите.
Се печат во сад 15 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text