Младиот кромид да не лути со еден трик

Младиот кромид да не лути со еден трик

Младиот кромид ќе го изгуби силниот лут вкус со мал трик.

Тоа ќе се случи ако го оставите да искисне кратко во ладна вода.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text