Полесно извадете ги крлушките – Спас за долгата и тешка страна на рибата

Полесно извадете ги крлушките – Спас за долгата и тешка страна на рибата

Постои начин да ги извадите полесно и побрзо крлушките на рибата.

Се ќе оди полесно ако прво ја истриете со вински оцет.

Потоа тргнете ги крлушките.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text