Пити со сирење од развлечено тесто – совршен доручек

Пити со сирење од развлечено тесто – совршен доручек

Тестото меко, а крцкаво. Пити полни со фил, совршен доручек.

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 220 мл млака вода
  • сол
  • масло за премачкување
  • 200 гр сирење за фил
  • 200 мл јогурт за фил
  • 2 јајца за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text