Вака никогаш нема да ви претече ручекот

Вака никогаш нема да ви претече ручекот

Кога варите нешто, а немате време да го гледате постојано, само ставете му дрвена лажица горе.Така пената и водата нема да истечат на шпоретот и да направат неред.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text