Ставете го ова при подготовка на кокошка – Меко и сочно месо

Ставете го ова при подготовка на кокошка – Меко и сочно месо

Месото од кокошка особено постара, побрзо ќе се свари и ќе биде повкусно со мал трик од кујната.

Ставете му лажица ракија, па потоа варете го.

Ќе биде сочно, вкусно и полесно за подготовка, меко и посебно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text