Кога кршите јајца – Не ја правете оваа грешка

Кога кршите јајца – Не ја правете оваа грешка

Јајцата секогаш треба да ги кршите на работната маса, на рамна површина.

Не се кршат од нерамномерна површина како од чинијата во која готвите, за да распукаат убаво и да не падне дел од лушпата внатре.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text