Колачиња со бело чоколадо без печење – Готови од 3 состојки

Колачиња со бело чоколадо без печење – Готови од 3 состојки

Вкусни колачиња со бело чоколадо.

Состојки:

  • 350 гр. бело чоколадо
  • 200 гр. печени бадеми
  • 100 гр. брусница сува

Подготовка:

  1. Се обложуваат два плеха со хартија.
  2. Се топи чоколадо на пареа, се ставаат бадемите и брусниците.
  3. Се вади со лажица од смесата на плехот со растојание, па се ладат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text