Прелив за салата со мак

Прелив за салата со мак

Направете вкусен салата сос со мак.

Состојки:

  • 2 лажици маслиново масло
  • 2 лажици вински оцет
  • 1 лажиче сенф
  • пола лажиче мак
  • пола чешне лук сечен

 

 

Се меша се и преливот е готов.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text