Микс зелена салата со козјо сирење

Микс зелена салата со козјо сирење

Направете вкусна салата со козјо сирење.

Состојки:

  • 1 кесе мешана салата или неколку листа марула и рукола
  • 100 гр. козјо сирење на коцки
  • 3 лажици сува брусница
  • 1 рака сечени ореви
  • 1 лажица балсамико

 

Се става се во сад и се меша.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text