Исчистете го тавчето од мирис на риба – Само капнете од една намирница

Исчистете го тавчето од мирис на риба – Само капнете од една намирница

Кога пржиме риба знаеме колку долго знае да мириса тавата по пржењето.

За лесно чистење само избришете ја откако малку ќе се залади со хартија,  а потоа измијте ј убаво со оцет.

Тој ги впива и неутрализира мирисите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text