Ананас десерт – Повкусен од смути

Ананас десерт – Повкусен од смути

Направете ананас десерт.

Состојки:

  • 1 ананас
  • 2 лажици сечено нане

 

 

Се чисти и сече ананасот. Се ставаат коцките час до два во ладилник. Се става потоа во блендер со нане.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text