Цела куќа мириса од нив: Рецепт за неодоливи погачици со сирење

Цела куќа мириса од нив: Рецепт за неодоливи погачици со сирење

Рецепт за неодоливи погачици со сирење…

Состојки:

 • 500 гр брашно + брашно за месење
 • 20 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка брашно
 • 1 лажичка сол
 • 50 мл масло
 • 150 мл млеко
 • 2 јајца
 • 150 мл јогурт
 • 125 гр путер
 • 300 гр сирење
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text