Макароните побрзо ќе се сварат – Ќе бидат готови за 3 минути со еден трик

Макароните побрзо ќе се сварат – Ќе бидат готови за 3 минути со еден трик

Постои трик за тестенините побрзо да се сварат.

Се што треба е да ги оставите да киснат преку ноќта во ладна вода.

Потоа ќе се сварат за 2-3 минути.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text