За зимата која доаѓа – Нема да се разболите со една напивка

За зимата која доаѓа – Нема да се разболите со една напивка

Заздравје и имунитет ви е потребен само еден напиток.
Земете шолја млеко (250 мл) и сварете го со лажиче жалфија. Кога ќе зоврие се пие.Напивката има фосфорна киселина, витамини Ц, Б1, П и танин.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text