Спречете дехидрирање – Напивка со која ќе бидете хидрирани и здрави

Спречете дехидрирање – Напивка со која ќе бидете хидрирани и здрави

Многу е важно да пиеме доволно вода на ден, за да не дојде до дехидрирање.
Дехидрирањето носи до умор, послаб имунитет, суви очи, црвенило и отекувае на капаците.Ставете  вода во сад со кругови краставица. Нека се олади па пијте.

И краставицата е богата со вода па така телото е дополнително хидрирано.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text