Ако пржевте на свинска маст – Вака ќе го отстраните вишокот

Ако пржевте на свинска маст – Вака ќе го отстраните вишокот

Ако пржевте на свинска маст, лесно ќе го отстраните вишокот.

Ставете фолија во сад, ставете ја маснотијата, и кога ќе се олади и стврдне, едноставно фрлете.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text