Американски палачинки од банана и овесни снегулки

Американски палачинки од банана и овесни снегулки

Палачинки кои можете да ги јадете без грижа на совест. Ќе ве освојат со својот вкус.

Состојки:

  • 100 гр овесни снегулки
  • 1/2 сода или прашок за печиво
  • 2 јајца
  • 100 мл млеко
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 10 гр путер
  • 1 банана

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text