Јадете ги често – Листа на намирници со најмалку масти во нив

Јадете ги често – Листа на намирници со најмалку масти во нив

Ви нудиме листа со намирници, според тоа колку масти има во нив.
Јадете ги без грижа на совест.1 авокадо – 34,3 гр. масти
100 г. лосос – 13,4 гр. масти
30 гр. бадеми – 16,7 гр. масти
пола шолја црни маслинки – 10,8 гр. масти
1 јајце- 3,7 гр. масти
95 гр. туна во масло 0 9,6 гр. масти

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text