Колачиња со путер од кикиритки – Се прават со 3 состојки

Колачиња со путер од кикиритки – Се прават со 3 состојки

Направете вкусни кекси со путер од кикиритки.

Состојки:

  • 16 лажици шеќер
  • 16 лажици путер од кикиритки
  • 1 јајце

Подготовка:

  1. Сите состојки се мешаат,па се прават кекси со форма по желба.
  2. Се ставаат на хартија за печење на плех и се печат на 180 степени 12 минути.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text