Намалува притисок и елиминира холестерол – Кафето сменете го со ова

Намалува притисок и елиминира холестерол – Кафето сменете го со ова

Зелениот чај е многу здрав и корисен и треба често да ви е на менито.
Помага за здравје и слабеење, за намалување на притисокот и за намалување лош холестерол.Намалува апсорпција на холестерол во телото.

Пијте го често и бидете здрави.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text