Има повеќе витамин Ц од портокалот – Повеќе влакна од јаболката

Има повеќе витамин Ц од портокалот – Повеќе влакна од јаболката

Киви е овошје со неверојатна количина на витамин Ц во себе, двојно повеќе од портокалот.
Има повеќе влакна од јаболката и повеќе калиум од бананата.
Спречува создавање крвни грутки, холестерол и го намалува притисокот.
Помага за срцето, за имунитет и секако за слабеење.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text