Леден мус со банани и јогурт – Нема печење

Леден мус со банани и јогурт – Нема печење

Направете вкусен мус од банани.

Состојки:

  • 4 банани
  • 450 гр. грчки јогурт
  • 50 гр. шеќер во прав
  • 1 лажиче ванила екстракт
  • 1 лажиче лимонов сол

 

 

Се меша јогуртот со шеќерот, се блендира банана со лимонов сок и ванила. Се мешаат смесите и се ставаат во сад и во ладилник.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text