Ова не сте го знаеле – Бананата решава голем проблем навечер

Ова не сте го знаеле – Бананата решава голем проблем навечер

Бананата е вкусно, хранливо и здраво овошје, а има скриена намена за која малкумина знаат.
Бананата помага за мирен сон. Таа содржи во себе серотонин, а тој придонесува за смирување, релаксирање и мирен сон.Доволно е да изедете пола банана пред спиење.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text