Истријте ги рацете со сода – Решава непријатен проблем

Истријте ги рацете со сода – Решава непријатен проблем

Содата е моќна намирница која навистина помага за многу проблеми.
Ако ви се нечисти ноктите поради нешто што сте работеле или гответе, само истријте ги убаво со сода и со вода.
Оваа мешавина ќе ви помогне да ви станат бели пак.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text