Мафините ќе бидат меки и вкусни – Правило кое мора да го знаете

Мафините ќе бидат меки и вкусни – Правило кое мора да го знаете

Постои мала тајна при правењето мафини која треба да ја знаете за да ви бидат совршени.
Секогаш тестото се меша сосема малку, зошто мафините треба да се лесни.
Се мешаат сувите со мокрите состојки сосема малку да се соединат.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text