Лажно брауни од блендер – Десерт без неред и мака

Лажно брауни од блендер – Десерт без неред и мака

Брз и лесен лажен чоколаден колач брауни кој ќе го направат и мрзеливи.

Состојки:

  • 375 гр. намаз од лешници
  • 3 јајца
  • 2 банани
  • 5 гр. прашок за пециво
  • 40 гр. какао

[/ingredients

Подготовка:

  1. Се загрева рерна на 180 степени и се намастува долгнавест калап.
  2. Се ставаат лупените банани со сите состојки во блендер.
  3. Се става смесата и се пече 50 минути.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

 

 

 

singlepost_text