Јогурт пита за 10 минути – совршен вкус

Јогурт пита за 10 минути – совршен вкус

Одлична пита која ќе ја правите постојано.

Состојки:

  • 500 гр готови кори
  • 2 чаши јогурт
  • 1 чаша растопен путер
  • 1 чаша гриз + 3 лажици
  • 2 јајца
  • 1 прашок за печиво

Состојки за фил:

  • 500 гр сирење
  • 2 јајца
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Саби“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text