Храна за здравјето на очите – Јадете го ова често

Храна за здравјето на очите – Јадете го ова често

Постои храна која особено влијае на здравјето на очите.

Често треба да јадете зелен зеленчук, зелен лиснат зеленчук, моркови и јајца.Јадете житарки често, цитрусно овошје и јаткасти плодови.

Јадете ленено семе, сончоглед и риба.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text