Авокадо сос – За салати, месо и леб

Авокадо сос – За салати, месо и леб

Направете вкусен сос од авокадо.

Состојки:

  • 1 авокадо(внатрешниот дел)
  • 1 лажица лимонов сок
  • малку коријандер сол и бибер

 

 

Се меша се во блендер. Супер е за со салати, месо или за со леб.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text