Салата од печени пиперки

Салата од печени пиперки

Одличен рецепт за салата од печени пиперки.

Состојки:

  • 4 црвени пиперки
  • маслиново масло
  • оцет
  • лук
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Печените пиперки излупете ги и исцедете ги. Потоа зачинете со маслиново масло, јаболков оцет и лук. Ако сакате, можете да додадете кајмак или павлака.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text