Совршен крем за торти – Нема да видите ни грутка

Совршен крем за торти – Нема да видите ни грутка

Ако сакате да направите совршен крем без грутки, следете неколку правила.
Сите ссотојки треба да се свежи особено ако не се готви кремот.
Млекот осе додава постепено, не одеднаш.
Кремот се меша и кога ќе се тргне од оган додека се лади.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text