Здрав деликатес за брзо: Лосос во маринада од мед и сенф

Здрав деликатес за брзо: Лосос во маринада од мед и сенф

Направете лосос полн здравје и омега три, во вкусна маринада.
Две филети лосос на кои ќе ставите сол и бибер, ставете ги на намастена хартија за печње.Измешајте во сад лажиче оцет, сенф и мед и прелијте го лососот.

Печете на загреана рерна на 220 степени околу 15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text