Банана леб од 4 состојки – Чудо од блендер

Банана леб од 4 состојки – Чудо од блендер

Направете вкусен банана леб со само 4 состојки.

Состојки:

  • 700 гр. банани
  • 180 гр. овесни снегулки
  • 250 гр. путер од кикиритки
  • 180 гр. чоколадо

Подготовка:

  1. Се загрева рерната на 180 степени.
  2. Се става во сад за леб хартија за печење.
  3. Се стават во блендер бананите со овесни снегулки и путер од кикиритки.
  4. Се става чоколадото и се меша се заедно.
  5. Се става тестото во плехот и се пече 25-30 минути.
  6. Може да оставите малку чоколадо за горе па да го прелиете колачот.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text