Најлесен начин да обликувате палачинки – Употребете го ова наместо да го фрлате

Најлесен начин да обликувате палачинки – Употребете го ова наместо да го фрлате

Откако ќе го искористите кечапот дома, не го фрлајте шишето.
Малиот отвор ќе ви помогне за идеални палачики.
Измијте го темелмо и исушете, па ставете смеса во него и спремете се за уживање.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text