Ледени мафини со овошје – Десерт за 10 минути

Ледени мафини со овошје – Десерт за 10 минути

Вкусни колачиња кои може да ги правите со децата.

Состојки:

  • корнфлекс
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица стопен маргарин
  • овошен јогурт по желба
  • овошје за декорација(Капини, јагоди, малини)

Подготовка:

  1. Се меша корнфлекс со мед и маргарин стопен.
  2. Се става смесата во плех за мафини, а преку неа јогурт по желба.
  3. Се става овошје на врвот.
  4. Се лади и служи.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text