Намалува шеќер и холетерол – Ароматичен лек од кујната

Намалува шеќер и холетерол – Ароматичен лек од кујната

Циметот е ароматичен ачин кој помага за многу проблеми.
Помага за дијабетес тип 2, за намалување холстерол во телото и а превенција на рак.
Помага да е пречи и рцев удар.
Намалува и шеќер во крвта.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text