Трик со кој ќе карамелизирате кромид подобро

Трик со кој ќе карамелизирате кромид подобро

Постои трик кромидот побрзо да се карамелизира.

Додајте му само една четвртина од мало лажиче сода, за да  се карамелизира лукот побрзо.

Текстурата ќе биде понежна.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text