Секогаш правете вака кога бланширате зеленчук – Нема да се суши

Секогаш правете вака кога бланширате зеленчук – Нема да се суши

Откако ќе бланширате зеленчук, има мал трик што да правите со него.
Ќе биде врело и ќе испарува што значи губи влага, а за да не се суши треба да го премачкате о мало.
Така ќе му направите zаштита.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text