Чоколаден колач за 5 минути со состојки кои секогаш ги имаме во фрижидер

Чоколаден колач за 5 минути со состојки кои секогаш ги имаме во фрижидер

Направете чоколаден колач со состојки кои сите ги имаме во фрижидер.

Состојки:

  • 4 лажици брашно
  • 4 лажици шеќер
  • 2 лажици какао
  • 1 јајце
  • 3 лажици масло
  • 3 лажици млеко

 

 

Се мешаат сите суви состојки, се ставаат јајце, млеко  масло, се меша смесата во чинија и се става во микро на најсилна температура 4-5 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text